Laag-Hoog bieding:
Toelichting op het reverse bieden:
Bij een laag-hoog bieding begint de Openaar met zijn laagste/langste kleur. De kleuren daar onder zijn niet biedbare kleuren.
Uw partner biedt vervolgens een Nieuwe kleur op het 2e biedniveau waardoor u wordt gedwongen een Nieuwe (3e) kleur op het 2e biedniveau te bieden.
Het bieden van een 2e kleur op het 2e biedniveau of hoger heet een Reverse Bod.

Voor een Reverse Bod gelden speciale voorwaarden:
-5+kaart in de Openingskleur.
-16+ punten. (15+ punten.Wanneer uw partner minstens 10 punten heeft door een Bijbod op het 2e biedniveau).

Voldoet u niet aan deze voorwaarden dan bent u aangewezen op alternatieven voor het bieden van een Nieuwe (3e) kleur.
Voor de alternatieven klik hier

Schema Reverse bod:
•13-15 punten:Alternatief Reverse bod.
•16-17 punten:Reverse bod (15-17 punten:Indien uw partner minstens 10 punten heeft door een Bijbod op het 2e biedniveau).
•18-19 punten:Reverse bod (sprongbod.)

Voor een uitgebreide toelichting op het Reverse bod:klik hier

Voorbeeld:
noord
AB95
HV753
AB
H9
zuid
V64
BT8
V76
AB64

noord zuid
Opening:1 Bijbod:2
Herbieding:3

In dit voorbeeld heeft Noord 18 punten en een 5-kaart: en een 4-kaart .
Noord bood zijn langste kleur eerst waarop Zuid met 10 punten of meer 2 bood.
Na de Opening met een 5-kaart en minstens 18-19 punten voldoet de hand van Noord aan de voorwaarden voor een reverse bod met sprong en biedt zijn 2e kleur op het 3e bieniveau.
Herbieding:3.